Jak shar pei przy dzieciach? - czy to dobry pomysł?

Jak shar pei przy dzieciach? – czy to dobry pomysł?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy Shar-Pei dla swojej rodziny, warto przed zakupem dowiedzieć się czegoś o zachowaniu tego psa. Rasa ta jest zazwyczaj powściągliwa i podejrzliwa w stosunku do nowych ludzi i sytuacji. Nawet po kastracji psy rasy Shar-Pei są nadal skłonne do agresji w stosunku do osób tej samej płci. Z tego powodu Shar-Pei są dobrymi zwierzętami domowymi dla rodzin z małymi dziećmi.

Choć Shar-Pei jest na ogół łagodnym psem, może być agresywny i syczeć na małe dzieci. Mogą również tłoczyć się w pokoju i tłoczyć swojego właściciela. Kiedy są zdenerwowane, mogą próbować spłukiwać kuwetę lub robić kupę do środka. Jeśli zamierzasz opuścić pomieszczenie, aby uspokoić Shar-Pei, pamiętaj o wczesnym i częstym socjalizowaniu go.

Jeśli planujesz zabrać Shar-Pei do domu z dziećmi, przygotuj się na poświęcenie czasu na ich szkolenie. Chińskie Shar-Peis nie cierpią na lęk separacyjny i mogą pozostawać w domu z dziećmi przez wiele godzin. Potrzebują jednak dużo uwagi. Jeśli planujesz pozwolić im bawić się z Twoimi zwierzętami, upewnij się, że nie wchodzą do kuchni, kiedy jest pora karmienia.

Jako wierne zwierzę rodzinne, Shar-Peis są doskonałymi zwierzętami domowymi dla dzieci. Powinny być socjalizowane z dziećmi już w wieku szczenięcym, ale pamiętaj o ścisłym nadzorze nad nimi, gdy przebywają w pobliżu młodszych dzieci. Psy rasy Shar-Pei są zazwyczaj przyjazne w stosunku do innych zwierząt domowych, ale mogą być nieśmiałe w stosunku do obcych. Może to prowadzić do zachowań zazdrości w stosunku do młodszych dzieci, co może być niebezpieczne.

Psy rasy Shar-Pei są znane z tego, że są dobrymi psami rodzinnymi, ale są one wyjątkowe i mogą wymagać dodatkowego czasu i dodatkowych wydatków weterynaryjnych. Mimo że psy rasy Shar-Pei generalnie dobrze dogadują się z dziećmi, mogą stanowić wyzwanie dla starszych dzieci. Jeśli planujesz kupić psa rasy Shar-Pei, pamiętaj o zbadaniu rasy i określeniu, czy jest ona odpowiednia dla Twojej rodziny.

Jeśli planujesz kupić Shar-Pei dla swojej rodziny, powinieneś dowiedzieć się wszystkiego o jego problemach zdrowotnych. Do najczęstszych problemów zdrowotnych należą entropion powiek, dysplazja powiek i choroby tarczycy. Rasa ta powinna być co roku kontrolowana przez renomowanego lekarza weterynarii. Shar-Pei może być także uczulony na zwykłe artykuły gospodarstwa domowego, dlatego upewnij się, że Twój pupil otrzymuje odpowiednie dla niego pożywienie.

Czytaj również:   shar pei niebieski - w jakich kolorach jeszcze występuje?

Ważne jest, aby pamiętać, że Shar Pei są z natury opiekuńcze i mogą być nieufne w stosunku do obcych. Aby uniknąć tego problemu, powinieneś jak najwcześniej rozpocząć socjalizację swojego szczeniaka. Idź na zajęcia socjalizacji szczeniąt i zabieraj je do parku. Powinieneś także zapisać go na zajęcia z posłuszeństwa lub trening posłuszeństwa, aby przyzwyczaił się do przebywania z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Jeśli zdecydujesz się na Shar Pei, pamiętaj, aby przez cały czas być blisko niego.

Rasy Shar Pei są często uważane za idealne psy dla rodzin z dziećmi. Mają one wyjątkowy rodowód i niezwykłe cechy fizyczne. Jeśli rozważasz zakup Shar Pei dla swojej rodziny, upewnij się, że masz silną więź ze swoim dzieckiem. Jeśli masz rodzinę, Shar-Pei będzie doskonałym wyborem. Rasa ta ma wspaniały temperament i jest doskonałym wyborem dla rodziny z małymi dziećmi.

Psy rasy Shar-Pei są lojalne i inteligentne. Wobec obcych zachowują się powściągliwie. Mają dobrą budowę kości i kwadratową sylwetkę. Ich krótka sierść jest szczeciniasta i szorstka w dotyku. Na szczęście psy rasy Shar-Pei doskonale dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, jeśli są wcześnie socjalizowane. Dobrze zsocjalizowany Shar-Pei jest lojalny i oddany rodzinie. Jednak w młodości psy tej rasy są również bardzo terytorialne. Dzieci mogą wejść na jego terytorium, jeśli nie jest on odpowiednio socjalizowany.

Psy rasy Shar-Pei wymagają regularnej pielęgnacji. Niezbędne są cotygodniowe kąpiele. Shar-Pei jest podatny na infekcje drożdżakowe w uszach, dlatego po kąpieli należy psa dokładnie osuszyć. Pies może wymagać stosowania kropli do uszu przez całe życie, dlatego upewnij się, że masz ich pod dostatkiem. Twój lekarz weterynarii może polecić dobry preparat do czyszczenia uszu dla Twojego Shar-Pei.

Jeśli chodzi o dzieci, szczeniaki Shar-Pei są urocze, ale uwaga: są one bardzo opiekuńcze. Nie zaakceptują obcych i będą bronić swojej rodziny. Jeśli masz dzieci, Shar-Pei prawdopodobnie nie jest najlepszym psem dla nich. Shar-Peis są dobrym wyborem dla rodzin ze starszymi dziećmi, ale nie są zalecane dla rodzin z małymi dziećmi.

Podobne