Shar pei do adopcji - czyli jak adoptować psa

Shar pei do adopcji – czyli jak adoptować psa

Jeśli interesuje Cię Shar Pei do adopcji, pewnie zastanawiasz się: Jakie są oznaki i objawy? Ile kosztują te psy? Czy możesz adoptować psa od hodowcy? Z adopcją Shar Pei wiąże się wiele korzyści. Dowiedz się o długości życia i obowiązkach tej rasy, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojego nowego psa. Pamiętaj, że Shar Pei to wspaniałe psy, które można adoptować od hodowcy!

Objawy

Jeśli rozważasz adopcję Shar Pei, powinieneś dowiedzieć się więcej o typowych dla tej rasy problemach zdrowotnych. Wśród nich znajduje się nieswoiste zapalenie jelit, stan, w którym wyściółka jelita grubieje i jest przepełniona komórkami odpornościowymi. Oprócz zaburzeń żołądkowo-jelitowych, choroba ta może również prowadzić do przewlekłych wymiotów i biegunki. Objawy nieswoistego zapalenia jelit często wskazują, że Shar Pei potrzebuje specjalnej diety, aby zachować zdrowie.

Innym objawem choroby Shar pei do adopcji jest zespół spuchniętej łapy, który jest spowodowany niezdolnością żołądka do rozkładania białka amyloidu. Białko to gromadzi się w jelitach i nerkach psa, a w końcu pozbawia je dopływu krwi. W ostateczności chiński Shar-Pei może umrzeć z powodu tego schorzenia. Istnieją jednak metody leczenia zespołu spuchniętych stawów skokowych, takie jak chirurgia korekcyjna.

Długość życia

Chociaż długość życia Shar Pei wynosi około 8-12 lat, należy pamiętać, że szczeniak nie może mieszkać w mieszkaniu ani na małym podwórku. Rasa ta ma tendencję do nudzenia się i niepokoju, często jest destrukcyjna i sprawia problemy behawioralne. Aby szczeniak był szczęśliwy i zdrowy, należy zapewnić mu dużo ruchu. Codzienne spacery pozwolą mu rozprostować nogi i cieszyć się towarzystwem innych psów.

Ponieważ psy tej rasy są najlepszymi przyjaciółmi jednego człowieka, Shar-Peis wymagają dużo uwagi. Choć są one znane z tego, że są kochające i lojalne, należy pamiętać, że do pełni szczęścia potrzebują dużo ruchu i socjalizacji. Z psami tej rasy należy obchodzić się z wielką uwagą i troską, dlatego wymagają one regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Powinieneś poświęcić trochę czasu na zbadanie rasy i znaleźć godne zaufania źródło psa. Shar Peis mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi zarówno dla rodzin, jak i dla osób indywidualnych.

Koszty

Koszt adopcji Shar pei jest uzależniony od kilku czynników. Psy czystej krwi są zawsze droższe od psów mieszanych, a psy o najlepszych liniach krwi kosztują nawet więcej niż przeciętnie. Reputacja hodowcy może również wpłynąć na cenę pojedynczego Shar-Pei. Psy pochodzące od popularnych hodowców mogą być adoptowane za wyższą cenę, ale psy pochodzące od mniej znanych hodowców nie mogą być adoptowane za wyższą cenę.

Czytaj również:   Co i jak często podawać shar pei do jedzenia?

Koszt adopcji Shar Pei jest znacznie niższy niż koszt zakupu, ale i tak powinieneś przeznaczyć na ten cel kilkaset dolarów. Większość z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na opiekę zdrowotną i inne wydatki. Ponieważ szczenięta Shar Pei nie są popularnymi zwierzętami domowymi, możesz nie być w stanie znaleźć takiego, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Koszt kastracji Shar Pei może wynieść od 300 do 1 500 dolarów.

Kupowanie od hodowcy

Czy chcesz adoptować Shar Pei ze schroniska lub kupić szczeniaka od hodowcy, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Kupując psa od hodowcy, zyskasz psa o sprawdzonym stanie zdrowia, ale będziesz też musiał ponieść jednorazowe koszty. Chociaż koszty te są stosunkowo niewielkie w porównaniu z kosztami adopcji psa, to jednak rosną, gdy chcesz adoptować nowego psa.

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić przy zakupie szczeniaka, jest zapoznanie się z historią zdrowia rodziców. Chociaż kontrola weterynaryjna to dobry początek, nic nie zastąpi badań genetycznych. Prawdopodobnie bardziej niż na idealnym szczeniaku zależy Ci na znalezieniu dobrego hodowcy. Najlepsi hodowcy znajdą dla Ciebie idealnego szczeniaka i wykluczą każdego szczeniaka z genetycznymi problemami zdrowotnymi.

Kupowanie ze schroniska

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że Shar-Peis nie są idealnymi psami dla nowych właścicieli. W związku z tym często trafiają do schronisk. Istnieją grupy ratownicze zajmujące się konkretną rasą, ale możesz też poszukać Shar pei w lokalnym schronisku dla zwierząt. Zakup psa ze schroniska to zawsze doskonały wybór. Pies, którego kupisz, powinien móc mieszkać z dziećmi, ale jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje dzieci są gotowe na zwierzę, zawsze możesz zabrać je do schroniska i adoptować szczeniaka.

Chociaż Shar-Peis to zdrowa rasa, są one również podatne na pewne zaburzenia dziedziczne. Należą do nich dysplazja stawów biodrowych i łokciowych, problemy z tarczycą, problemy z oczami i infekcje fałdów skórnych. Dobrzy hodowcy dbają jednak o to, aby ich psy były zdrowe, hodując je wyłącznie pod kątem temperamentu, a nie tylko wyglądu. Z pewnością ucieszy Cię fakt, że szczeniak rasy Shar Pei, którego wybierzesz ze schroniska, został przebadany pod kątem dziedzicznych problemów zdrowotnych.

Podobne