shar pei dorosły - jak go odrzywiać i jaką dietę stosować?

shar pei dorosły – jak go odrzywiać i jaką dietę stosować?

Jako właściciel psa jesteś odpowiedzialny za zapewnienie mu jak najlepszego żywienia. Rasa Shar-Pei wymaga wysokiej jakości diety, ponieważ jest podatna na otyłość i senność. W przeciwieństwie do innych ras psów, ta rasa psów dobrze rozwija się przy diecie o wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości tłuszczu. Poniżej znajduje się lista zalecanych pokarmów dla Shar Pei.

Karma dla zdrowego dorosłego Shar Pei

Karma dla zdrowego dorosłego Shar Pei powinna zawierać warzywa, które zawierają witaminy ważne dla zębów i kości Twojego psa. Te składniki odżywcze pomagają Twojemu pupilowi pozostać aktywnym, co jest ważne, biorąc pod uwagę fakt, że psy rasy Shar-Pei nie mają najwyższego poziomu aktywności. Ponadto witaminy i warzywa poprawiają metabolizm psa, co może pomóc mu w przetwarzaniu pokarmu i spalaniu tłuszczu. Ważne jest, aby wybierać wysokiej jakości karmę dla psów, która zawiera zbilansowane proporcje tych witamin i warzyw, aby mieć pewność, że Twój Shar-Pei otrzymuje odpowiednią ilość witamin i minerałów dla zdrowego życia.

Węglowodany odgrywają istotną rolę w diecie Shar-Pei, ponieważ wspomagają trawienie i przyczyniają się do wzmocnienia układu odpornościowego. Węglowodany mogą pochodzić z owoców, warzyw, pełnych ziaren zbóż lub ich kombinacji. Niektóre rasy Shar-Pei mogą być wrażliwe na zboża i odnosić korzyści z diety bezzbożowej. Węglowodany powinny również zawierać duże ilości błonnika pokarmowego i przeciwutleniaczy.

Rozpoznawanie alergii u Shar Pei

Jeśli Twój Shar Pei wykazuje objawy atopii, czyli reakcji alergicznej na pewne substancje, Twój pupil może potrzebować leków przeciw alergii. Wszystkie psy, w tym Shar-Peis, są zarażone bakterią zwaną Staphylococcus intermedius. Chociaż wszystkie psy mają tę bakterię w skórze, psy rasy shar-peis są na nią szczególnie narażone. Twój pupil może nadmiernie wylizywać łapy, nadmiernie drapać się po twarzy lub cierpieć na częste infekcje uszu.

Ponieważ sierść rasy Shar-Pei jest krótka i pomarszczona, powinieneś obserwować ją pod kątem wszelkich nietypowych zmian. Istnieje kilka różnych schorzeń, które mogą powodować problemy skórne, ale warto regularnie sprawdzać, czy nie ma na niej zmarszczek lub wysypki. Skóra psa jest podatna na alergie i inne problemy zdrowotne, dlatego w przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Czytaj również:   Shar pei pielęgnacja - jak dbać o naszego psa?

Rozpoznawanie czynników wywołujących alergie pokarmowe u Shar Pei

Identyfikacja czynników wywołujących alergie pokarmowe u małego psa, takiego jak Shar Pei, jest ważną częścią procesu opieki zdrowotnej zarówno dla Ciebie, jak i Twojego zwierzęcia. Często winowajcą są alergie pokarmowe, dlatego ważne jest, aby ustalić, na jakie pokarmy Twój pies jest uczulony i unikać tych pokarmów. W miarę jak Twój Shar Pei będzie się starzeć, możliwe jest, że niektóre z pokarmów, na które Twój pies jest uczulony, staną się bardziej powszechne i w przyszłości będziesz musiał zmienić dietę swojego pupila.

Ogólnie rzecz biorąc, dorosły Shar Pei jest w stanie utrzymać pęcherz przez kilka godzin. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój Shar Pei jest już w pełni rozwinięty, możesz spróbować monitorować jego ruchy. Jeśli pies nie jest jeszcze nauczony czystości, zazwyczaj udaje się w odległy kąt pokoju lub zupełnie do innego pomieszczenia. Shar Peis nie spędzają zbyt często czasu w jednym miejscu, więc będą zaznaczać swoje terytorium, kiedy nadejdzie czas owulacji. Ponadto, jeśli w pobliżu znajdują się inne psy, jest prawdopodobne, że Twój Shar Pei zrobi to samo.

Sposób żywienia zdrowego dorosłego Shar Pei

Skóra Shar Pei jest stosunkowo luźna, co czyni go podatnym na infekcje uszu. Może to prowadzić do powstawania kataru lub nieprzyjemnego zapachu. Ponadto Shar Pei są podatne na choroby skóry, takie jak atopia, która może prowadzić do wysokiej temperatury i bolesnych owrzodzeń na powierzchni oczu. Ponadto Shar Peis są podatne na infekcje uszu, które mogą być wywołane przez bakterie i roztocza. Regularne czyszczenie i kąpanie uszu może zapobiec infekcjom i zapaleniom uszu.

Dobra dieta Shar Pei powinna składać się z pełnowartościowych, naturalnych składników i chudego mięsa. Powinna również zawierać warzywa i owoce. Unikaj podawania swojemu pupilowi pokarmów o wysokiej zawartości alergenów, takich jak zboża i produkty mleczne. Shar Peis może jednak przystosować się do każdego rodzaju pożywienia. W tym artykule omówimy dietę Shar Pei i podamy Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć zdrowe życie Twojego szczeniaka!

Podobne