shar pei ile kosztuje i gdzie go kupić?

Kupno Shar Pei może być kosztowne, ale koszty zaświadczenia o stanie zdrowia, ubezpieczenia, pielęgnacji i innych podstawowych potrzeb są minimalne. Możesz także znaleźć wolne psy w ośrodkach adopcyjnych lub domach opieki, ale będą one wymagały pewnych podstawowych wydatków. Szczególnie przystępne cenowo są chińskie Shar-Pei, które można znaleźć w ośrodkach adopcyjnych i domach opieki. W porównaniu z hodowcami są one tańsze w adopcji i rehomingu.

Koszty adopcji

Koszty adopcji Shar Pei mogą się znacznie różnić. W zależności od rasy, możesz być zmuszony zapłacić tylko 60 dolarów lub aż 170 dolarów za pierwszą wizytę. Koszt ten obejmuje pierwszy rok życia szczeniaka, w tym szczepienia, karmę i opiekę weterynaryjną. Obejmuje to pierwszą wizytę w wieku 8 tygodni. Następnie co roku odbywają się dwie kolejne wizyty. Koszt tych wizyt będzie się różnił w zależności od tego, jak często szczeniak będzie musiał chodzić do weterynarza.

Koszty świadectwa zdrowia

Roczne wizyty u weterynarza dla chińskiego Shar-Pei kosztują od 125 do 265 dolarów. W zależności od kliniki, którą wybierzesz, wizyta ta może obejmować dokładne badanie, test na obecność nicieni sercowych, badanie krwi i inne procedury. Badanie krwi może ujawnić ukryte problemy zdrowotne, zwłaszcza u starszych psów, dlatego warto poddać psa badaniom w tym kierunku. Lekarz weterynarii może również zalecić stosowanie leków zapobiegających pchłom i nicieniom sercowym. Niektórzy lekarze weterynarii oferują również opcjonalne szczepionki przeciwko chorobom odkleszczowym, które kosztują od 15 do 45 dolarów za sztukę. Dodatkowo może być konieczne wykonanie badania kału psa, zwłaszcza jeśli szczeniak miał kontakt z innymi zwierzętami, co kosztuje kolejne 40-50 dolarów.

Koszty ubezpieczenia

Coroczna wizyta u weterynarza dla dorosłego chińskiego Shar-Pei może kosztować od 125 do 265 dolarów, w zależności od kliniki. Wizyta obejmuje badanie fizykalne, test na obecność nicieni sercowych oraz leki zapobiegające pchłom. Niektórzy lekarze weterynarii oferują szczepionki przypominające, których cena może wynosić od 15 do 45 dolarów za sztukę. Jeśli narażasz swojego psa na kontakt z innymi zwierzętami, konieczne może być również badanie kału, którego koszt może wynieść do 50 dolarów.

Czytaj również:   shar pei szczeniak - jak o niego dbać

Pielęgnacja

Musisz wiedzieć, jak prawidłowo pielęgnować Shar-Pei. Psy te wymagają regularnego szczotkowania i czesania, a najlepszym sposobem na to jest czesanie ich co najmniej dwa razy w miesiącu. Rasa ta jest bardzo podatna na alergie, dlatego pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy Twój pupil nie ma podrażnień. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji Shar pei. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby Twój pies wyglądał i czuł się jak najlepiej.

Karma

Jeśli chodzi o jedzenie, Shar-Pei ma wysokie zapotrzebowanie na kalorie. Shar-Pei zalicza się do psów brachycefalicznych, co oznacza, że mają małą głowę i krótki, spiczasty nos. Są bardzo wrażliwe na ciepło, dlatego powinny być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych w klimacie, w którym dostępna jest klimatyzacja lub wentylatory. Ogólnie rzecz biorąc, Shar-Pei powinien być karmiony dwa razy dziennie.

Wydawanie pozwoleń

Amerykański Kennel Club klasyfikuje Shar-Pei na 61. miejscu wśród najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku Shar-Pei nie są jednak zbyt popularne, a miejski wydział ds. pozwoleń rejestruje ich obecnie zaledwie 187. Shar-Peis to psy średniej wielkości, o wzroście od 18 do 20 cali. Ponadto ważą od 45 do 60 funtów. Krótko mówiąc, są doskonałym wyborem, jeśli chcesz mieć średniej wielkości psa, który będzie pasował do Twojej rodziny.

Wstępne wizyty u weterynarza

Podobnie jak ludzie, psy wymagają corocznej opieki weterynaryjnej. Najczęstszym problemem u psów rasy Shar-Peis są choroby zębów. Choroby zębów dotykają 80% psów przed ukończeniem drugiego roku życia. Chiński Shar-Pei jest szczególnie podatny na tę chorobę. Zaczyna się ona od odkładania się kamienia na zębach, a w końcu prowadzi do zakażenia dziąseł i korzeni zębów. W miarę postępu choroby pies może stracić zęby i nabawić się innych poważnych problemów z sercem, nerkami, wątrobą i innymi ważnymi organami.