Jakie wady ma rasa psa shar pei

Jakie wady ma rasa psa shar pei

Posiadanie shar pei ma kilka różnych wad. Jest kłujący, nie wymaga częstej pielęgnacji i ma dziedziczne problemy zdrowotne. Ponadto shar pei są często agresywne w stosunku do innych psów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o shar pei i dowiedzieć się, czy ta rasa psów jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli nie jesteś pewien, czy rasa psów shar pei jest dla Ciebie odpowiednia, czytaj dalej!

Shar pei jest psem kłującym

Har Pei to pies kłujący i choć nazwa może brzmieć uroczo, to nie jest to żart. Rasa ta nie przepada za ludzkim uczuciem, jest dość niezależna i uparta. Są ostrożne w stosunku do obcych, zwierząt gospodarskich i innych psów. Przeciętna długość życia psa wynosi 8-10 lat, występują u niego drobne problemy zdrowotne, takie jak dysplazja stawów biodrowych i entropion.

Dziedziczne problemy zdrowotne

Pomimo stosunkowo zdrowego wyglądu tej rasy, Shar Pei jest podatny na szereg dziedzicznych problemów zdrowotnych. Należą do nich choroby oczu, dysplazja stawów łokciowych i biodrowych, infekcje fałdów skórnych i jaskra. Problemy te mogą wystąpić u każdej rasy psów, ale Shar Pei jest na nie szczególnie podatny. Istnieje kilka sposobów na utrzymanie Shar Pei w zdrowiu, ale problemami tymi należy się natychmiast zająć.

Jest agresywny w stosunku do innych psów

Istnieje wiele pytań dotyczących tego, czy psy rasy Shar Pei są agresywne w stosunku do innych psów, czy też nie. Rasa ta jest ogólnie uważana za przyjazną, ale może stać się agresywna, jeśli napotka innego psa. Chociaż psy tej rasy są ogólnie znane ze swojego lojalnego zachowania, czasami mogą być agresywne w stosunku do innych psów, zwłaszcza tych, które są nowe w domu. W takim przypadku należy podjąć odpowiednie kroki, aby zapobiec spotkaniu Shar Pei z innym psem.

Czytaj również:   Shar pei - jak wygląda jego język

Jest terytorialny

Jedną z najważniejszych cech Shar Pei jest jego terytorialny charakter. Może być podejrzliwy w stosunku do obcych i wyróżniać członków rodziny. W związku z tym Shar-Pei to doskonałe psy stróżujące. Na szczęście socjalizacja szczeniaka Shar-Pei we wczesnym wieku zniechęci go do tego zachowania. Rasa ta jest również bardzo towarzyska i lubi towarzystwo człowieka. Przygotuj się jednak na to, że będziesz musiał poświęcić trochę czasu na przyuczenie swojego nowego psa do współdzielenia przestrzeni.

Jest to mały pies

Shar-Pei to mała rasa psów o szczeciniastej sierści. Włosy stoją prosto, jak u butch do z lat 50. Shar-Pei występuje w wielu kolorach, a jego umaszczenie jest sobolowe. Shar-Peis zrzucają niewiele, a ich sierść jest niezwykle wytrzymała. Sierść może być jednobarwna lub posiadać wzór cieniowania. Jeśli zależy Ci na delikatniejszym kolorze, ta rasa psów może być dla Ciebie odpowiednia.

Jest indywidualistą

Har Pei to wyjątkowa i niezrównana rasa psów, a każdy z nich wykazuje indywidualne cechy osobowości. Rasa ta jest uważana za psa stróżującego i chroni swoją rodzinę. Choć początkowo reaguje ostrożnie na obcych, Shar Pei w końcu nabiera pewności siebie i będzie bronił swojej rodziny. Aby szkolić psy tej rasy, musisz być świadomy ewentualnego zagrożenia, a także umieć się zrelaksować i pokazać Shar Pei, jak ma reagować. Shar Pei może być dość trudny w szkoleniu, dlatego powinien być pierwszym czworonogiem w Twoim domu.

Podobne